Dimitrov: Flamuri jonë valëvitet i barabartë me flamujt e tjerë të NATO-s


Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov në një intervistë për emisionin “Programi 200” nga Londra, tha se për herë të parë flamuri i vendit tonë radhitet së bashku me flamujt e tjerë të vendeve anëtare të NATO-s dhe për herë ulemi të barabartë me liderët e tjerë të NATO-s.

Flamur jon ndodhet mbrapa nesh i renditur së bashku me flamujt e tjerë të vendeve të NATO-s, sepse në tashme kemi marrë ftesën zyrtare, tashmë është ratifikuar nga 28 vende anëtare të NATO-s, dhe kemi vend në tavolinë. Për here të parë në historinë e vendit tone marrim pjesë në një samit të tillë, ku marrin pjesë dhe liderët e 29 vendeve të tjera dhe me ne 30. Për here të parë kemi një vend në këtë tavolinë, prandaj është shumë e rëndësishme. Siç e shihni ne jemi brenda NATO-s se këtë e tregon edhe flamuri jonë brenda vendeve të tjera të NATO-s- tha Dimitrov.

.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com